Till umu.se

Kontaktinformation

Prefekt Görel Granström
gorel.granstrom@umu.se
tel. 090-786 74 18

Biträdande prefekt Ulf Israelsson
ulf.israelsson@umu.se
tel. 090-786 55 75

Studierektor Nina Nilsson Rådeström
nina.nilsson@umu.se
tel. 090-786 92 17

Studierektor Lena Landström
lena.landstrom@umu.se
tel. 090-786 77 10

Utbildningssamordnare Lilliann Danielsson
lilliann.danielsson@umu.se
tel. 090-786 61 66

Studievägledare Stefan Lidberg
stefan.lidberg@umu.se
tel. 090-786 52 33

Forskningsansvarig Johan Lindholm
johan.lindholm@umu.se
tel. 090-786 56 03

För frågor rörande studieadministration, kontakta studieadministratörerna Vanessa Vincentie, Linda Andersson, Sofia Strömgren eller Katarina Lundqvist.

vanessa.vincentie@umu.se
tel. 090-786 50 86
linda.k.andersson@umu.se
tel. 090-786 68 59
sofia.stromgren@umu.se
tel. 090-786 74 19
katarina.lundqvist@umu.se
tel. 090-786 88 28

För frågor rörande ekonomisk administration, kontakta
ekonomisamordnare Carina Sjögren.
carina.sjogren@umu.se
tel. 090-786 67 46


Relaterad information

Om institutionen

Kontaktinformation

Studentexpeditionen
901 87 Umeå 

Besöksadress
Samhällsvetarhuset plan 5

Tel:  +46 (90) 786 61 05

Fax:  +46 (90) 290 03

Kontaktformulär

Faktureringsadress

För svenska leverantörer
(i Skr):

Umeå universitet
Juridik/Ref 2300
PG 1099
737 84  FAGERSTA

För utländska leverantörer
(i utl valuta):

Umeå University
Department of Law
901 87 UMEÅ
SWEDEN

Umeå universitets organisationsnummer:
202100-2874

Umeå universitets momsregistreringsnummer och VAT-nummer:
SE202100287401

Besöksadress

Samhällsvetarhuset, plan 5
Umeå universitet
Se karta